کاربرد های جالب کیسه آب گرم؟

کیسه آب گرم چیست؟

کیسه آب گرم محفظه ای در دار است که داخل آن با آب گرم پر می شود. با گرم نگه داشتن آن و انتقال گرما، می توان برای گرم کردن قسمت های مختلف بدن استفاده می شود. یکی از روش های کم هزینه و بدون دردسر می باشد. کاربرد های فراوانی هم برای کودکان و هم بزرگسالان دارد.

برای دیدن انواع کیسه اب گرم پیشنهادی ما می توانید کلیک کنید.

کاربرد های کیسه آب گرم

بهبود خواب کودک:

احتمالا تا به حال این موضوع را تجربه و یا مشاهده کرده اید؛ وقتی کودکی که در بغل مادر خود خوابیده است را روی تخت می گذارید شروع به گریه می کند. به این دلیل است که کودکان به تغییرات دما بسیار حساس اند و تمایل دارند در جای گرم بخوابند. بهترین روش برای حل این مشکل استفاده از کیسه آب گرم و قرار دادن آن پایین پای کودک می باشد.

بهبود درد قاعدگی:

قاعدگی (پریود) که از زمان بلوغ در زنان شروع می شود. هر ماه دردی را با خود به همراه دارد که برای آرام کردن درد آن اکثرا از داروهای شیمیایی استفاده می شود اما یک روش راحت و سریع آن استفاده از کیسه آب گرم است که با رفع درد رحم، گشاد کردن عروق خونی و بهبود جریان خون به رحم  درد را بهبود میبخشد.

کیسه آب گرم
معجزه تسکین درد قاعدگی
رفع گرفتگی معده:

در هنگام گرفتگی معده با قرار دادن کیسه آب گرم بر روی شکم خود می توانید به راحتی درد خود را آرام کنید.

بهبود درد پشت:

بهترین راه رفع درد پشت گرم کردن آن است. شما به راحتی با استفاده از کیسه آب گرم درد خود را می توانید رفع کنید.

بهبود سر درد:

برای تسکین سر درد های معمولی خود می توانید از ان استفاده کنید.

بهبود درد های موضعی، عضلانی و ماهیچه ای

گرما التیام بخش دردهای موضعی، ماهیچه ای و عضلانی می باشد. اگر به پزشک هم مراجعه کنید استفاده از کمپرس گرم را به شما توصیه می کند. از کمپرس آب سرد هم می توانید برای بهبود فوری ضربه استفاده کنید. به سرعت محل ضرب دیده را آرام کنید.

بهبود گرفتگی و خس خس سینه:

هنگام سرماخوردگی که سرفه و خس خس سینه اذیتتان می کند می توانید با گذاشتن کیسه آب گرم روی قفسه سینه خود آن را به راحتی بهبود ببخشید. به این نکته توجه داشته باشید که هیچ گاه آن را بالای قفسه سینه یا روی قلبتان قرار ندهید.

از بین بردن استرس و ناراحتی:

با در آغوش گرفتن این کیسه، جریان خون بهبود می یابد و به ریلکس شدنتان کمک زیادی می کند.

بهبود درد در دوران بارداری:

در این دوران ممکن است درد هایی در ناحیه لگن و شکم شمارا اذیت کند. این درد ها شاید خیلی حاد نباشند اما ممکن است از کار روزانه شما را باز دارند. با استفاده از کیسه آب گرم می توانید در خود را آرام کنید.

آب دادن به گیاهان:

حتی پس از استفاده شما و خنک شدن آن باز هم قابل استفاده است. از آن می توانید برای آب دادن به گیاهان استفاده کنید و نیازی نیست آن را دور بریزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.