عینک هوشمند

بازار عینک‌های هوشمند برخلاف ساعت ها و دستبند های هوشمند رشد قابل توجه ای نداشته است. احتمالا در آینده با ورود شرکت‌های بیشتر، با محصولات متنوعی روبه‌رو شویم. به تازگی جزئیات محصول جدید شیائومی منتشر شده که یک عینک هوشمند با قابلیت‌های درمانی را به نمایش می‌گذارد. این محصول جدید با عنوان “عینک هوشمند و قاب‌ عینک” به ثبت رسیده است نحوه ادغام تشخیص و درمان را نشان می‌دهد. با توجه به جزئیاتی که از این محصول منتشر شده متوجه شده ایم که این عینک می تواند سیگنال های درمان را منتشر کند.

شرکت شیائومی حق امتیاز اختراعی به نام «عینک و قاب هوشمند» ثبت کرده است.
جزئیات این حق امتیاز نشان می‌دهند. این عینک و قاب آن قابلیت‌های ردیابی مشکل سلامتی و درمان را یکپارچه می‌کند. سیگنال‌های درمانی از جمله پالس‌های نور فرابنفش، نور قابل رصد، مادون قرمز و لیزر را منتشر می کند. علاوه بر این سیگنال های امکان انتشار امواج صوتی را نیز دارد که این سیگنال‌ها برای درمان بیماری‌های مغزی و روحی (مانند افسردگی و اضطراب) یا خستگی چشم کارآمد است.


به عنوان مثال نوردرمانی این عینک هوشمند می‌تواند برخی بیماری‌های مغزی یا روحی را درمان کند.
امواج صوتی نیز برای درمان بیماری‌های روحی، سردرد یا خستگی کارآمد هستند. همچنین امواج مغناطیسی یا الکترومغناطیسی عینک به تسریع جریان خون مغز کمک می‌کنند.
البته جزئیات بیشتری از عینک هوشمند در دسترس نیست. اما به نظر می‌رسد گجت مذکور با چند ویژگی استاندارد از جمله اسپیکر و فناوری انتقال صوت همراه باشد.
اما مشخص نیست چنین عینکی چه زمان به طور تجاری تولید و عرضه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *